Czy jesteś impulsywny?

Wszsycy bywamy czasem wybuchowi, ale ludzie, którzy są do tego najbardziej skłonni, wcale nie uważają siebie za impulsywnych. Zwykle sądzą, że są znacznie mądrzejsi od innych, ale mają mniej szczęścia. Trudno im zrozumieć własne miejsce w całości sprawy i pojąć, w jaki sposób ich działania wpływają na innych. W jaki sposób możesz przekonać się, czy jesteś impulsywny? Oto niektóre oznaki:

Twoja praca często wydaje ci się nudna i nie wypełniasz systematycznie swoich obowiązków, ponieważ uważasz je za nużące. Przynajmniej dwa razy ktoś powiedział ci, że nie dotrzymujesz słowa.

Masz problemy z wytrwałością i nie słuchasz innych. Raz lub dwa zdarzyło ci się dokonać zmiany ważnej decyzji, ponieważ nie przewidziałeś tego, co później okazało się ważne.

Impulsywny Mózg Dinozaura działa według niedojrzałych lub zgoła dziecinnych wzorów. W naszej kulturze młodość jest uprzywilejowana. Uważamy, że jest niezwykle atrakcyjna. Ludziom impulsywnym, którzy mają dużo energii i dużo pracują, wybacza się wiele. Działanie emocjonalne z niejednego uczyniło bohatera. Pomyślcie przy tej okazji o ludziach takich, jak Daniel Boone, Davy Crockett, Billy the Kid, Andy Warhol, P.T. Barnum, George S. Patton, Oliver North i John Fitzgerald Kennedy.

W tradycji amerykańskiej nie ma miejsca na dojrzałość. Jeżeli porównamy bohaterów Ameryki i Wschodu, okaże się, że w mitologii orientalnej jest niewielu rewolwerowców, natomiast wielu mądrych, dociekliwych i sędziwych bohaterów, których słowa zdają się niejasne i trzeba dobrze pomyśleć, aby je zrozumieć.

Ludzie impulsywni wyrastają zwykle z tej przypadłości. Zależy to jednak wyłącznie od nich. Zdarza się, że ludzie pod osiemdziesiątkę zachowują się jak nastolatki.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>