Cyberprzemoc w sieci - Szkoła nr5

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2013/2014

Dn. 2.04.2014. odbyło się spotkanie z policjantką
"Cyberprzemoc w sieci"

Jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstwa  jakim jest Internet? Jakie zagrożenia czyhają na nas w Internecie? Na co zwrócić szczególną uwagę korzystając z Internetu?  Nasi uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej, po spotkaniu  w dniu  26.03.2014 r. z Panią Policjantką - nadkomisarz Wiolettą Zychnowską z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, z pewnością znają już odpowiedź na powyższe pytania. Pani Policjantka w oparciu o krótkie,  animowane filmy, których bohaterami były  owieczki i ich pasterze,  przekazała dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. W tym dniu, ramach obchodów minionego już Dnia Bezpiecznego Internetu - w tym roku pod hasłem: Razem tworzymy lepszy Internet, pedagog szkolny ogłosił konkurs plastyczny pt.: Bezpieczni w Internecie. Pedagog zachęcił uczniów klas I-III do wykonania prac plastycznych (plakat, widokówka, ulotka) po to, abyśmy wszyscy zapamiętali, iż nasza aktywność  w wirtualnym świecie musi być przede wszystkim bezpieczna! W dniu 02.04.2014 r. Pani Policjantka spotkała się także z uczniami klas IV- VI SSP, aby w oparciu o historie filmowego bohatera Piotrka, przypomnieć i utrwalić młodzieży znane już treści z zakresu powyższej problematyki. Pamiętajmy, Razem tworzymy lepszy Internet!

Dziękujemy Pani Policjantce za przeprowadzoną prelekcję!