Cukierki - Szkoła nr5

Cukierki

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > BEZPIECZEŃSTWO 2016-2017

„Dziękuję od obcych nie biorę!”

W październiku w kl.2a gościła pani psycholog , która w czasie trzech spotkań przeprowadziła zajęcia programu "Cukierki". Jest to program profilaktyczny oparty na bajce Agnieszki Grzelak pod tym samym tytułem. . Jego celem było przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych. Uczniowie podczas zabaw uczyli się asertywnych postaw wobec nieznajomych.  W czasie zajęć dzieci rozmawiały o opisanych wydarzeniach i postaciach, tworzyły do niej ilustracje. W czasie zabawy mogły poczuć smak odtrącenia i próbowały nazwać swoje uczucia z tym związane. Wielokrotnie i na różne sposoby powtarzane zdanie "Dziękuję, od obcych nic nie biorę!" było ćwiczeniem pozwalającym na utrwalenie sobie sposobu odmawiania. Różnorodne zabawy, w których wszyscy uczestniczyli z ogromnym zaangażowaniem sprzyjały również integracji całego zespołu klasowego.
Mamy nadzieję, że udział w programie profilaktycznym "Cukierki" przyczyni się do właściwych wyborów dzieci i ich postaw.