Credo Mózgu Dinozaura

Kilka minut na uspokojenie się psychiczne i fizyczne pomogłoby Waltowi przestawić się na myślenie racjonalne i zrezygnować z credo Mózgu Dinozaura: Jeżeli sprawy mają się źle, znajdź kogoś, kogo mógłbyś obarczyć winą i ukarać. Gdy przejmie władzę kora mózgowa, Walt zrozumie, że wcale nie ma tak wielkiej ochoty na pojedynek ze Skowronkiem, uzna, że lepiej będzie wypić sok owocowy zamiast kolejnej kawy tego ranka i zabrać się do pracy nad sprawozdaniem.

W świecie interesu wiele kobiet zaczyna doświadczać problemów wraz z osiągnięciem „szklanego pułapu”, który uniemożliwia im zdobycie pozycji zawodowych równych pozycjom kolegów-męż- czyzn. Niema! na każdym szczeblu kariery kobiety mają do czynienia z różnymi dla obu płci standardami profesjonalnego zachowania. Jeden z nich wiąże się z regułami dotyczącymi skłonności do irytacji.

Jeżeli przełożony płci męskiej warczy na pracowników, nazywa się go „agresywnym przywódcą”. Jeżeli kobieta ma szorstki sposób bycia, jest „wrednym babsztylem”. Skłonność do irytacji rani wszystkich, ale kobiety w większym stopniu. Wiedza o tym, jak opanować złość, może być zasadniczym krokiem w udanej karierze zawodowej kobiety.

Gdy tylko Barbara otworzyła oczy, nie miała dla siebie ani jednej minuty. Budzik nie zadzwonił, więc cała rodzina wstała oczywiście zbyt późno. Nikomu nie przyszło nawet do głowy, by obudzić się samemu, bez pomocy dobrej, poczciwej mamusi. Potem każdy życzył sobie czegoś innego na śniadanie. Zgadnijcie teraz, kto jest szefem kuchni w tym domu? Dobrze zgadliście. Później trzeba było przygotować każdemu drugie śniadanie. Dlaczego nie mogą choć jeden raz sami zrobić sobie kanapek? Kimże w końcu jest, niewolnicą? Nawet jej mąż stanął bezradnie na środku kuchni, kiedy z nożem ociekającym masłem fistaszkowym miotała się, szukając chleba. Ci mężczyźni!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>