Co masz robić, jeżeli jesteś nadmiernie impulsywny? część 2

– 4. Bądź świadom swoich celów. Podczas pracy bądź zawsze gotów zrobić przerwę i zadać sobie pytanie: czego zamierzam dokonać? Jaki mam w tym cel? Potem sprawdź, czy twoje działania są zgodne z celem. Dobrze jest uświadomić sobie istnienie różnych celów współzawodniczących ze sobą w życiu, związanych z podwładnymi, rywalizacją zawodową, rodziną – i uświadomić sobie, że wymagają one utrzymania pewnej równowagi.

– 5. Bądź świadom istnienia schematów Mózgu Dinozaura. Ucząc się będziesz wiedzieć więcej o szczególnym oddziaływaniu Mózgu Dinozaura. Innymi słowy, jeżeli masz podstawy, by przypuszczać, że jesteś impulsywnym menedżerem, powinieneś naprawdę przeczytać pozostałą część tej książki, nie tylko jeden czy dwa rozdziały, które interesują cię właśnie teraz.

– 6. Wyjaśnij własne zachowanie i decyzje ludziom, którym ufasz. Ludzie impulsywni często otaczają się podobnymi sobie. W rezultacie wszyscy mówią: „Tak, tak, cudownie, zróbmy to!”. Naucz się akceptować swoją skłonność do nadpobudliwości i dla odmiany staraj się wiązać z ludźmi ostrożniejszymi i bardziej przezornymi. Pozwól, żeby upominali cię, kiedy działasz pod wpływem Mózgu Dinozaura. Słuchaj tego, co mówią, i przynajmniej w niektórych wypadkach postaraj się zmienić swoje zachowanie stosownie do tego, co ci powiedzą.

– 7. Traktuj krytykę jako twórczy wkład. Nawet gdy jesteś pewny, że ktoś chce cię dotknąć swoimi uwagami, lepiej zmień sposób postępowania.

– 8. Naucz się znosić nudę. Ćwicz, siedząc bezczynnie albo nakaż sobie wykonanie jakiejś nudnej pracy. Zamiast Roberta Ludluma, czytaj dziewiętnastowieczne powieści.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>