Cinema Park - Szkoła nr5

Cinema Park

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2012/2013r.

Z okazji Mikołajek uczniowie edukacji wczesnoszkolnej pojechali na wycieczkę do Cinema Parku w Warszawie na film „Królestwo zwierząt". Dzieci poprzez odwiedzenie sześciu interaktywnych sal dowiedziały się, jakie zwierzęta zamieszkują naszą planetę. W Sali 3D po założeniu okularów wspólnie z kluczem ptaków wybrały się w podróż do ciepłych, południowych miejsc.

Dowiedziały się, w jaki sposób ptaki są w stanie pokonać tyle tysięcy
kilometrów i określić miejsce, do którego zmierzają. W Sali inspiracji obejrzały film o małych orangutanach, które zostały uratowane przez ludzi. Uzmysłowiły sobie, jak poważnym problemem jest niszczenie ich środowisk naturalnych. Najwięcej entuzjazmu wywołała wśród uczniów sala ruchu, w której przemierzyli otchłanie najzimniejszych miejsc Arktyki do kolorowych tropikalnych lagun. Dzięki idealnie zsynchronizowanym z obrazem efektom specjalnym (ruchome siedzenia,
padający deszcz, wiejący wiatr) mogli wszystko nie tylko zobaczyć, ale i
odczuć na własnej skórze. Sala muzyki pozwoliła dzieciom nauczyć się jak prawidłowo odczytać odgłosy zwierząt. Wspólnie z osobą prowadzącą starały się naśladować ruchy i dźwięki zwierząt.

Podsumowaniem programu byłą sala interakcji, gdzie uczniowie
uczestniczyli w grze interaktywnej, podczas której uzyskały odpowiedź na wiele interesujących pytań. Dowiedziały się, które ze zwierząt jest najmądrzejsze, największe czy najbardziej niebezpieczne.