Brązowy medal Mistrzostw Polski w piłce plażowej młodzików!!! - Szkoła nr5

Brązowy medal Mistrzostw Polski w piłce plażowej młodzików!!!

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2013/2014

Brąz na Mistrzostwach Polski!!!

Jest upragniony medal Mistrzostw Polski dla wołomińskich młodzików! Para Bartosz Firszt i Marcin Gałązka z klasy 2 d pod wodzą trenera Kamila Trzcińskiego w dniach 30-31 lipca 2014 r. wywalczyła w Warszawie brązowy medal Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej młodzików!!!. Jest to największy sukces w historii wołomińskiej siatkówki plażowej.
Najpierw chłopcy pod koniec czerwca zdobyli plażowe Mistrzostwo Mazowsza, następnie w Starych Jabłonkach z drugiego miejsca awansowali do turnieju finałowego. Słowa podziękowania należą się tutaj Adamowi Sowie, który w ostatniej chwili zgodził się pojechać w zastępstwie pierwszego trenera i pomógł w wywalczeniu awansu do Finałów.
Przypomnijmy tylko, że w tym sezonie wraz ze swoim zespołem chłopcy zdobyli na hali Mistrzostwo Mazowsza młodzików, Mistrzostwo II ligi kadetów oraz 5 miejsce na Mistrzostwach Polski.
Bartosz Firszt w lipcu wraz z kadrą Mazowsza brał udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich (siatkówka halowa) w Spale i został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski rocznika 1999. Natomiast Marcin Gałązka został zaproszony na ogólnopolskie zgrupowanie do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Siatkówce Plażowej w Łodzi.
Te wszystkie powołania i sukcesy to owoc ciężkiej 5-letniej pracy obojga zawodników, ich trenerów (Mieczysława Rosłana, Karola Moczydłowskiego, Kamila Trzcińskiego) oraz drużyny bez której nie mieliby z kim trenować i wyjeżdżać na zawody.