Brązowe Medalistki Mistrzostw Mazowsza - Szkoła nr5

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2013/2014

BRĄZOWE MEDALISTKI
MISTRZOSTW MAZOWSZA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

W dniach 29.05-1.06 w Radomiu odbyły się  XVI MAZOWIECKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w koszykówce dziewcząt.  Nasza drużyna trafiła  do bardzo silnej grupy z gimnazjami z Sokołowa,  Płocka i Żyrardowa.  Dwa pierwsze mecze w grupie zakończyły się zwycięstwem naszych koszykarek - 47:26 z Sokołowem i 42:22 z Płockiem, a następnie  przegraną z Żyrardowem 20-ma punktami. Nasze uczennice zajęły 2 miejsce w swojej grupie, dzięki temu trafiły do strefy medalowej.  W półfinale dziewczęta zagrały z zespołem z I miejsca z 2 grupy z  Warszawą, przegrywając bardzo wysoko. W niedzielę w walce o III miejsc Mistrzostw Mazowsza nasze koszykarki wygrały ponad 20 punktami ze szkołą ze Strzegowa zdobywając brązowymi medalistkami XVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Klasyfikacja końcowa Mistrzostw:
Żyrardów

Wołomin
Strzegowo
Sokołów Podlaski
Płock
Ostrołęka
Radom

Sportowe Gimnazjum nr 5 wystąpiło w składzie:
Aleksandra Szostakiewicz, Oliwia Sobczak, Julia Owczarek, Daria Skowrońska, Natalia Ołdak, Karolina Motyka, Maria Laskowska, Wiktoria Greloch, Weronika Kalisz, Aleksandra Mariak, Karolina Kozłowska
Trenerzy: Piotr Dąbrowski i Bartosz Orzechowski