Bliskość

Najczęściej zakochujemy się w osobach, z którymi mamy bliski codzienny kontakt. To szczera prawda, że mężczyznę lub kobietę swoich snów – pięknych albo upiornych – najłatwiej znaleźć w pracy. Kiedy dwoje ludzi pracuje razem, dzielą te same problemy i darzą się zaufaniem. Zważywszy, że Mózg Dinozaura jest taki, a nie inny – dążenie do tego, aby związek przekształcił się w coś więcej, przychodzi łatwo.

Biurowe romanse wyrażają także określoną potrzebę. Praca, którą wykonujemy, jest dla nas bardzo ważna i czujemy się wspaniale, kiedy możemy o niej porozmawiać z kimś, kto nas zrozumie. Zwłaszcza na początku podstawą biurowych romansów nie są potrzeby seksualne, lecz pragnienie zrozumienia i akceptacji.

Spójrzmy prawdzie w oczy. W pracy jesteśmy przeważnie znacznie milsi niż gdziekolwiek indziej. O wiele bardziej podobamy się sobie w biurze niż w domu. Jesteśmy bardziej opanowani i pewni siebie. Robimy to, co potrafimy robić, i za to nam płacą.

Bliskość wobec kolegów z pracy podlega większej kontroli i ograniczeniu niż zażyłość z domownikami. W pracy łatwiej zademonstrować swoją osobę z najlepszej strony i ukryć nasze mniej zachwycające cechy. Na przykład, ilu twoich współpracowników, którzy widzą, jak elegancko spożywasz krewetki na oficjalnych lunchach, wie, że w domu uwielbiasz obiady składające się z fistaszkowego masła zlizywanego z noża, ziemniaczanych chrupek i piwa? Czy koledzy, którzy prawią ci komplementy, widząc twe oficjalne, biurowe stroje, przyjrzeli się kiedykolwiek z bliska twojej typowej weekendowej kreacji: starej flanelowej koszuli i workowatym spodniom od dresu?

Na początku wykonywane zajęcie dostarcza ludziom także tematu do rozmów, zanim nie poznają się lepiej. Jeżeli byłeś kiedykolwiek na pierwszej randce, wiesz, jakie to ważne.

Romanse w biurze mogą zaczynać się dlatego, że kolegów z pracy silnie wiążą wspólne zawodowe wzloty i upadki. Więcej romansów zaczyna się w złych czasach niż w dobrych. Jest rzeczą naturalną, że w trudnej sytuacji szuka się towarzystwa – aby porozmawiać lub wspólnie pocierpieć w milczeniu.

Dzięki wstawiennictwu Mózgu Dinozaura silne emocje rodzące się w sali konferencyjnej prowadzą do silnych emocji wiodących do sypialni. Atrakcyjność wiąże się także ze statusem. Mózg Dinozaura uwielbia biurową politykę dominacji i hierarchii. Zgodnie z jej schematem, ludzie czują się zaszczyceni, kiedy ktoś z wyższego szczebla korporacyjnej drabiny obdarzy ich zainteresowaniem. Mogą zaangażować się w związek tylko po to, by później odkryć, że zostali wykorzystani seksualnie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>