Biurowe zaloty z punktu widzenia Mózgu Dinozaura

Obserwacja. Schemat zalotów zaczyna funkcjonować wtedy, kiedy dwoje ludzi dostrzega się w tłumie. Wybrana osoba wydaje się bardziej zauważalna, jakby bardziej trójwymiarowa niż inne. Zdarza się często, że kora mózgowa szuka argumentów, by uzasadnić, dlaczego dana osoba staje się nagle kimś szczególnym.

Może to być okres przypływu energii, wiary we własne siły i poczucia własnej wartości. Ludzie dostrzegają nagle, że zaczęli szybciej myśleć i lepiej pracować, ponieważ Mózg Dinozaura potrafi dopingować wszystkich w niesłychany sposób. Od nas zależy, czy pozwolimy korze mózgowej zrobić dobry użytek z tej energii.

Przekomarzanie się. Po zauważeniu partnera i wyodrębnieniu go z tłumu przychodzi okres żartów, czubienia się, pozorowanej agresji lub współzawodnictwa między dwojgiem ludzi. Występuje tu ten sam element podboju i agresji, który ma swój odpowiednik w dominacji dinozaura nad partnerką przed rozpoczęciem procesu godów. Rywalizacja może przynieść korzyść obojgu ludziom, którzy w tym stadium często myślą bardziej intensywnie i twórczo, ponieważ Mózg Dinozaura dostarcza im dodatkowych hormonów.

Paradowanie. To stadium zaczyna się wówczas, gdy ludzie pragną „dobrze wyglądać”. Mogą zachowywać się inaczej niż zwykle i zauważają, że myślą o tym, w co się ubiorą do pracy w dniu, kiedy spodziewają się zobaczyć wybraną osobę. Paradowanie trwa tak długo, jak same zaloty. Ludzie zdają sobie sprawę z tego, że więcej czasu poświęcają na zabiegi wokół własnej osoby, myślenie o kupnie nowych ubrań czy decyzję o zrzuceniu zbędnych kilogramów. (Przy okazji, odchudzanie jest bardzo skuteczne we wczesnym stadium zalotów. Brak apetytu jest wtedy zjawiskiem normalnym.)

W tym stadium współpracownicy mogą dostrzec, że kroi się jakiś romans. Są ludzie, którzy potrafią przebrnąć przez początkowe stadia w sposób tak dyskretny, że nikt ich nie wytropi, lecz zwykle dzieje się inaczej.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>