Własna księgowa czy biuro księgowe w Warszawie

Każdy kto zakłada nową firmę i rozpoczyna własną działalność staje przed koniecznością podjęcia ważnych decyzji dotyczących prowadzenia księgowości oraz kadr i płac. Decyzje podjęte w tym zakresie mogą być kluczowe dla działalności. Trzeba rozważyć wady i zalety każdego rozwiązania, aby mądrze zdecydować czy lepsza będzie własna księgowość czy biuro księgowe Warszawa. Do przemyślenia jest naprawdę wiele kwestii i nie należy wybierać pierwszego lepszego ponieważ dobre biuro księgowe Warszawa ma ugruntowaną pozycję na rynki i z pewnością można znaleźć na ich temat dużo pozytywnych informacji w Internecie. Warto więc sprawdzić które biuro księgowe Warszawa działa najdłużej i ma przy tym jak najwięcej pozytywnych opinii w sieci. Poszukiwania nie będą łatwe ale na pewno opłacalne. Rozważmy wiec podstawowe kwestie.

Koszty zatrudnienia księgowej vs koszty biura księgowego w Warszawie

W przypadku prowadzenia własnej księgowości trzeba się liczyć przede wszystkim z miesięcznymi kosztami zatrudnionego pracownika, ale także z kosztami dotyczącymi sprzętu biurowego, oprogramowania, jak również z koniecznością zorganizowania lokalu, w którym zatrudniona księgowa mogłaby pracować i przechowywać niezbędne dokumenty. Biuro księgowe Warszawa to zaś stała lub zmienna, w zależności od podpisanej umowy opłata miesięczna. To też gwarancja, że zarówno sprawy księgowe, jak i kadrowo-płacowe zostaną właściwie poprowadzone przez specjalistów. Musimy wziąć bowiem pod uwagę, że mało jest wysoko wykwalifikowanych specjalistów jednocześnie w zakresie księgowości, jak i kadr i płac. Biura rachunkowe oferują nam poza tym także szereg usług dodatkowych takich jak doradztwo podatkowe czy finansowe czy reprezentowanie firmy przed organami państwowymi.

Biuro księgowe Warszawa

W takim mieście jak Warszawa funkcjonuje ogromna ilość biur świadczących wyżej wymienione usługi, warto więc dokładnie zapoznać się z ofertami. Mimo to wiele firm decyduje się na prowadzenie własnej księgowości, ponieważ cenią sobie szybki przepływ informacji, stały dostęp do dokumentacji, a także posiadanie na wyłączność, na miejscu osób odpowiedzialnych za wszelkie rozliczenia firmy. To niewątpliwie spora zaleta, ale z drugiej strony zatrudnienie specjalisty nie gwarantuje zabezpieczenia interesów naszej działalności. Po pierwsze nie zawsze jesteśmy w stanie zweryfikować kompetencje i umiejętności zatrudnianej osoby, a po drugie za ewentualne błędy księgową można obciążyć jedynie do wysokości trzykrotnego wynagrodzenia. W przypadku biuro księgowe Warszawa możemy na drodze cywilnej dochodzić naprawy wszystkich powstałych strat. Tak więc wybór właściwego rozwiązania jest niezwykle ważne. Decydując się na biuro rachunkowe trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii, a nie kierować się wyłącznie ceną, gdyż wybór rzetelnego partnera jest kluczowy dla bezpieczeństwa firmy. Z kolei decydując się na utworzenie własnego zespołu ds. księgowości, kadr i płac warto zrobić staranną rekrutację i dokładnie sprawdzić kompetencje potencjalnych nowych pracowników naszej firmy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>