Jak poznać dobre biuro księgowe – Kraków

Samodzielne prowadzenie księgowości, dla osób zupełnie nie obeznanych w tym temacie jest sporym wyzwaniem. Rzetelne biuro księgowe Kraków pozwoli przedsiębiorcy skupić się na właściwych celach biznesowych. Co jednak zrobić gdy biuro rachunkowe z usług, którego dotychczas korzystaliśmy popełnia błędy bądź ceny jego usług są zbyt wysokie? To najwłaściwszy moment na to by pomyśleć o zmianie biura rachunkowego. Warto o tym pomyśleć również wtedy gdy współpraca z biurem przebiega w sposób daleki od naszych oczekiwań. Pracownicy biura mogą unikać kontaktu, nie chcą odpowiadać na zadawane pytania, nie dążą do tego by rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące księgowości. W przypadku kontroli skarbowej jakiekolwiek błędy mogą narazić przedsiębiorcę na poważne straty finansowe. Nowoczesne biuro rachunkowe powinno również zapewniać stały dostęp do dokumentów księgowych. Dobrze więc jeśli przedsiębiorca ma stworzony swój własny panel w biurze księgowym. W razie popełnienia jakichkolwiek błędów, na skutek których przedsiębiorca poniósł starty finansowe nie jest on na przegranej pozycji. Zwrotu pieniędzy może dochodzić z tytułu ubezpieczenia OC.

Biuro księgowe w Krakowie- kiedy je zmienić?

Gdy współpraca przebiega źle, przedsiębiorca ma utrudniony kontakt i na domiar złego podejrzewa prowadzenie nierzetelnej księgowości to najwyższa pora na zmianę. Przy wyborze nowego biura rachunkowego warto kierować się nie tylko ceną. Bardzo ważna jest renoma danego biura. O wysokiej jakości świadczonych usług najlepiej dowodzi długoletnia działalność, odpowiednie kwalifikacje oraz pozytywne opinie krążące w internecie. W pierwszej kolejności nowe biuro księgowe Kraków powinno dokładnie przyjrzeć się dokonaniom swoich poprzedników. Najlepiej zmiany biura rachunkowego dokonać przez końcem okresu rozliczeniowego z Urzędem Skarbowym. Lepiej bowiem dmuchać na zimne a wykrycie jakichkolwiek błędów uchroni nas przed poważnymi konsekwencjami finansowymi. Zanim przedsiębiorca rozwiąże starą umowę powinien sprawdzić, czy nowy księgowy upora się ze wszystkimi pracami.

Biuro księgowe Kraków

Sporo problemów może niekiedy nastręczyć odzyskanie dokumentów ze starego biura rachunkowego. Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie bezpośredniego kontaktu najlepiej w tym celu posłużyć się kurierem. Przedsiębiorcy często nie chcą by ich stare biuro księgowo wiedziało o nowej firmie. Warto samodzielnie sprawdzić, czy wszystkie dokumenty dotarły na czas i czy są w komplecie. Wiele biur korzysta również z oprogramowania księgowego. Wtedy wysłanie danych to zaledwie jedno kliknięcie. Nie zapomnijmy również o tym by poinformować urząd skarbowy o zmianie biura rachunkowego, a przede wszystkim o miejscu gdzie są przechowywane nasze dokumenty firmowe. Nowe biuro księgowe Kraków powinno posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jak również powinno posiadać certyfikat Ministra Finansów. Ważna jest oczywiście również cena. Rzecz jasna każdy chciałby by była jak najniższa, czasami jednak warto zapłacić więcej za rzetelnie prowadzoną księgowość.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>