Bezpieczeństwo

Oprócz bliskości, najważniejszym powodem rozpoczynania biurowych romansów jest to, że oferują one złudne poczucie bezpieczeństwa w napięciach związanych z pracą i życiem osobistym. Łatwo uwierzyć w to, że konflikt nie powstanie, gdy zwiążesz się z kimś, kto z tobą pracuje. Kolega (i kochanek) z pewnością zrozumie, jeżeli trzeba popracować do późna. I nie zrobi ci awantury, kiedy machniesz ręką na sobotni poranek i pójdziesz do biura „dosłownie na parę minut”. Któż okaże ci więcej zrozumienia, kiedy – z powodu napięć w pracy i zmęczenia – nie będziesz miał ochoty na seks?

Kochanek (i kolega) będzie z pewnością wyrozumiały na początku, ale nigdy na końcu. Liczne biurowe romanse mogą zamienić się w Prawdziwą Miłość i tak się często dzieje. W żadnym laboratorium nikt do tej pory nie odkrył czynników, które gwarantują długotrwały i satysfakcjonujący związek. Miłość to coś, czego nie można pojąć do końca. Istnieją wszakże pewne wskazówki i oznaki, które pozwalają stwierdzić, czy mamy do czynienia z Prawdziwą Miłością, czy też z jeszcze jednym biurowym romansem:

– 1. Spróbuj przewidzieć przyszłość. Jakie miejsce zajmie ten związek w twoim życiu osobistym i zawodowym? Co może stanowić źródło konfliktów? Wyobraź sobie, jaka będzie twoja miłość, twoje życie i twoja praca za rok. Jeżeli uznasz, że nie ulegną zmianie i będą dokładnie takie jak teraz, prawdopodobnie wyrażasz w ten sposób swoje pobożne życzenie.

– 2. Jakie będzie następne stadium rytuału zalotów? Następny stopień intymności? Dobrze pomyśl o tym, co zgotuje ci przyszłość, kiedy wykonasz następny krok. (Zajrzyj do rozdziału 7, w którym każde stadium typowych biurowych zalotów zostało dokładnie omówione.)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>