Bezpieczeństwo część 3

Jeżeli jedno z was pozostaje w separacji lub rozwiodło się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, szanse na udany związek także maleją. Trzeba jeszcze dokonać zbyt wielu zmian, rozstrzygnąć wiele spraw i przeżyć wiele falstartów, zanim pojawi się szansa na Prawdziwą Miłość.

– 5. Zwróć uwagę na oznaki zaprzeczania udawania, że nikt więcej o tym nie wie – u siebie i u swojego partnera. Jeżeli jesteście parą, możecie być pewni, że inni o tym wiedzą lub podejrzewają to. Zaprzeczanie oznacza, że, podejmując decyzje dotyczące swojego postępowania, z wielką wprawą lekceważysz rzeczywistość, a nie jest to dobry znak.

– 6. Czy jedno z was daje z siebie więcej? Jeśli tak, to czego oczekuje w zamian? Jeżeli ktoś zaciąga zobowiązania, prognozy nie są dobre. Brak wzajemności to także zły znak.

– 7. Jeżeli nie rozmawialiście o wyłączności i zaborczości, jeżeli nie ustanowiliście jasnych reguł, uważajcie.

– 8. Zadaj sobie pytanie, czy jedno z was nie wykorzystuje związku po to, by zwalczyć objawy depresji lub wyczerpania. Jeżeli dzięki waszej znajomości wstajesz wcześniej i biegniesz do pracy, związek jest podejrzany. Posługujesz się schematem Mózgu Dinozaura i nadmierną dawką emocji, aby odwrócić uwagę od bardzo konkretnego problemu, który domaga się rozwiązania. Dla wielu ludzi narkotykiem staje się ich własna adrenalina, a stałe, codzienne posługiwanie się Mózgiem Dinozaura oznacza, że nie są zadowoleni ze swojej pracy.

– 9. Czy potraficie oboje powiedzieć „nie”? Czy możliwy jest kompromis? Jeżeli nie dochodzi między wami do kontrowersji, bądźcie ostrożni. Ludzie z krwi i kości, którzy niczego nie ukrywają, czasami nie zgadzają się ze sobą. Jeżeli pojawią się sprzeczki, kompromisy

– 1 istotne zmiany w ważnych sprawach – to bardzo dobry znak.

– 10. Co najważniejsze – czy czynicie sobie obietnice i dotrzymujecie ich? Tajemnica Prawdziwej Miłości polega na zaangażowaniu. Partnerzy muszą chętnie podejmować się czegoś i dotrzymywać słowa, niezależnie od związanych z tym trudności. Czy twój ukochany dotrzymuje obietnic danych innym? Jeśli nie, dlaczego myślisz, że w stosunku do ciebie zachowa się inaczej?

– 11. Porozmawiaj o swoich uczuciach z zaufanym przyjacielem i poproś, by wyraził szczery pogląd na ten temat. Poszukaj rady u specjalisty. Uwierz w to, co usłyszysz! Jeżeli stwierdzisz, że szukasz argumentów, by dowieść, że twój przyjaciel lub doradca nic nie rozumie i nie pojmuje, dlaczego twój związek jest inny niż wszystkie – czas zakończyć romans.

– 12. Jeżeli jedno z was pije lub narkotyzuje się, trzeba odwołać wszystkie zakłady. Taka osoba ma bardzo często wiele wdzięku.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>