75 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ - Szkoła nr5

75 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2014/2015

75 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ I 5 ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

W tym roku uczniowie naszego gimnazjum brali  udział  w uroczystościach i konkursach organizowanych  na terenie szkoły i gminy z okazji 75 rocznicy ZBRODNI  KATYŃSKIEJ.
1) 25 luty – 14 kwietnia 2015r. – Udział  uczniów w konkursie plastycznym i wiedzy historycznej – „Katyń – musimy pamiętać”(21 prac plastycznych uczniów kl. I – III G.).
2) 5 marca 2015r. – udział Pocztu Sztandarowego w uroczystej Mszy Św. w intencji Ofiar Katynia w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Wołominie i złożenie wiązanek pod pomnikiem „Pamięci Ofiar w Katyniu 1940r”.
3) 17 marca 2015r. – udział uczniów kl. I – III G. w lekcjach historycznych o Katyniu w Miejskim Domu Kultury w Wołominie (60 uczniów).
4) 10 kwietnia 2015r. – uczestnictwo uczniów w  apelu z okazji 75 rocznicy ZBRODNI KATYŃSKIEJ i 5 ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ, przygotowanego przez kl. III G z wychowawcami.
5) 14 kwietnia 2015r. –  udział w uroczystości miejskiej z okazji Dnia Pamięci Ofiar Katynia (MDK Wołomin) ucz. kl. IB z opiekunem p. Sylwią Malinowską – wystawa prac plastycznych uczniów (ze szkoły prezentowane  były prace: ucznia  kl. IB – Krzysztofa  Kowalczyka i uczennicy kl. IIC – Kamili Olszewskiej).