Święto szkoły - Szkoła nr5

Święto szkoły

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2012/2013r.

31 maja był szczególnym dniem dla Zespołu Szkół nr 5 w Wołominie. Był to dzień, w którym uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły, a także 130 rocznicę śmierci C. K. Norwida - patrona naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej mogli obejrzeć montaż słowno - muzyczny poświęcony życiu i twórczości patrona szkoły przygotowany przez Panią Bożenę Dobosz.
 Był to także dzień, w którym szkołę zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: Przyjaciele i Darczyńcy Zespołu Szkół nr 5 w Wołominie. Cała społeczność szkolna, na czele z Panią dyrektor Agnieszką Ludwin, wyraziła tego dnia wdzięczność wszystkim tym, którzy nie szczędząc swoich sił, czasu, zdrowia i środków materialnych przyczynili się do znaczącej zmiany wizerunku tej placówki. Do tego zaszczytnego grona zaliczyć trzeba wszystkie te osoby, które z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Ludwin otrzymały tego dnia symboliczną odznakę „ Przyjaciela Szkoły”. Należą do nich: Pan Ryszard Madziar - Burmistrza Wołomina, Pan Grzegorz Mickiewicz - Wiceburmistrz Wołomina, Pani Liliana Zientecka - Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Sportu i Edukacji Urzędu Miejskiego w Wołominie, Ksiądz Zygmunt Podstawka - Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski, Pan Zbigniew Paziewski - radny Wołomina, Pan Andrzej Zych - prezes Przymierza Samorządowego, Pan Jan Tokarski - prezes Towarzystwa przyjaciół Wołomina, Państwo Ewa i Marek Sawiccy
lokalni biznesmeni, Pan Piotr Szulc - dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołominie, Pani Urszula Strużyk - zastępca dyrektora Powiatowego Szpitala w Wołominie, Pan Paweł Pergoł - właściciel agencji reklamowej Paragraph Design, ksiądz porucznik Grzegorz Idzik - kapelan i dowódca Związku Strzeleckiego „Strzelec”, Pan Ivo Bachurewicz - mistrz kulinarny i szef kuchni w jednym. Nie można także zapomnieć o wielu oddanych tej szkole Rodzicach, z Panem Dariuszem Przewoźniakiem Przewodniczącym Rady Rodziców na czele. Szkoła nasza szczyci się, iż ma tak wielu oddanych przyjaciół. To także m.in. dzięki tym osobom możliwe było powstanie tak potrzebnego w naszej szkole parkingu. Szkoła, po blisko 50 latach, dzięki staraniom Pani dyrektor Agnieszki Ludwin, doczekała się parkingu, którego uroczystego otwarcia dokonał Pan Burmistrz Ryszard Madziar i Pani Dyrektor, a poświecenia - Ks. Proboszcz Zygmunt Podstawka. Następnie wszyscy goście i społeczność szkolna obejrzała spektakl w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod tytułem: „Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt…” przygotowany przez Panią dyrektor Agnieszkę Ludwin i Panią wicedyrektor Agnieszkę Pytkowską.
Kolejnym z punktów obchodów Święta Szkoły był Festiwal Sportu. Po akademii młodzież wraz z nauczycielami udała się do hali sportowej OSiR „ Huragan” w Wołominie, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe o puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 5 w Wołominie. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach: piłka siatkowa i „dwa ognie”. Po zaciętych bojach, ale w myśl zasady fair play i przy silnym dopingu zarówno uczniów jak i nauczycieli, dwukrotnie zwyciężyło grono pedagogiczne. Na wszystkich uczestników Festiwalu Sportu czekała też słodka niespodzianka, ale nie były to tylko słodycze. Nasi uczniowie mogli też skosztować przygotowanych przez siebie smakołyków ze „zdrową żywnością”. Niestety, to co miłe szybko mija. Z niecierpliwością czekamy więc na kolejne Święto Szkoły, a uczniowie niewątpliwie na sportowy rewanż.