Śniadanie na lekcji - Szkoła nr5

Śniadanie na lekcji

SPORTOWE GIMNAZJUM NR 5 > Warsztaty dziennikarskie

Śniadanie na lekcji

15 listopada w Gimnazjum nr 5 w Wołominie klasa Ic z wychowawcą Mileną Zalewską odbyła niecodzienną lekcję. Podczas godziny wychowawczej uczennice, podzielone na kilkuosobowe zespoły, samodzielnie przygotowywały zdrowe przekąski. Dlaczego akurat zdrowa? Ponieważ to właśnie problem zdrowego odżywiania był poruszany na tych niecodziennych zajęciach.  Pewnie każdy z nas wie  , co to znaczy zdrowo się odżywiać, ale czy na pewno każdy potrafi tą wiedzę zastosować w praktyce?
Uczennice klasy sportowej, wiedząc, że dla utrzymania zdrowia oraz właściwego funkcjonowania całego organizmu niezbędne jest przyjmowanie substancji bogatych w witaminy
i mikroelementy, przygotowały niesamowicie zdrowy poczęstunek. Na stołach najczęściej gościły sałatki, te słodkie
owocowe i te bardziej pożywne warzywne, z tuńczykiem i kurczakiem. Można je było zagryźć kanapkami na pełnoziarnistym pieczywie albo poczęstować się brokułami w dipie fetowo-czosnkowym. Dla łakomczuchów był dietetyczny, pełnoziarnisty chleb z miodem. Na tym nie koniec. Koszykarki zadbały także o napoje na lekcji można było skosztować świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców, koktajle i mleko.
Trudno uwierzyć, co cieszyło się największym powodzeniem. Jako jedne z pierwszych i do ostatniego kawałka, zniknęły brokuły!
Mogłoby się wydawać, że dziewczyny zrobiły te smakołyki w zaciszu klasy i tam je po cichu spałaszowały, jednak uczennice poczęstowały także Dyrekcję i Grono Pedagogiczne.
Jakie były ich wrażenia? Wszyscy byli zachwyceni smakiem i wyglądem przygotowanych potraw, a uczennice na długo zapamiętają, jak jeść zdrowo.

Weronika Szymczak, uczennica klasy Ic,
           uczestniczka warsztatów dziennikarskich.