Ślubowanie klas I 2016 - Szkoła nr5

Ślubowanie klas I 2016

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > ŚLUBOWANIE

21 października to pamiętna data dla pierwszoklasistów. W tym dniu w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Na uroczystość przybyli : Małgorzata Izdebska
Sekretarz Miasta i Gminy Wołomin reprezentująca  Burmistrz Wołomina panią Elżbietę Radwan, Adam Bereda Przewodniczący Komisji Oświaty, ks. Prałat Józef Kamiński z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie, dyrekcja szkoły,  przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice uczniów klas pierwszych.
Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Małgorzata Posmyk. Ciepłe słowa do najmłodszych skierowali również zaproszeni goście. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego się już w szkole nauczyli. Po zaprezentowaniu umiejętności uczniów nastąpiła najważniejsza chwila
uroczyste ślubowanie i pasowanie. Ukoronowaniem aktu pasowania, do którego przystąpiło 39 uczniów z klas pierwszych było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Najmłodsi otrzymali również upominki ufundowane przez  Radę Rodziców. Była też chwila na pamiątkowe zdjęcia.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.