Ślubowanie klas I 2015 - Szkoła nr5

Ślubowanie klas I 2015

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > ŚLUBOWANIE

Dziś jest wielka uroczystość!

Dzień 11 grudnia 2015 r. w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych uczniów. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowani na uczniów naszej szkoły.

Panie wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcie nauki w szkole. Przygotowały  część artystyczną, aby zaprezentować umiejętności i zdolności uczniów  przed licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości. Zabrali głos zaproszeni goście pani Dyrektor ZEASiP Halina Bonecka i przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Stankiewicz. Po krótkim przemówieniu pani Dyrektor Małgorzaty Posmyk, uczniowie złożyli przysięgę na sztandar Szkoły. Następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia, poprzez dotknięcie jego ramienia dużym piórem i wraz z wicedyrektorami Agnieszką Olejasz i Zofią Piwniak gratulowały wstąpienia w grono uczniów. Złożyła też życzenia wielu sukcesów w nauce.
Na koniec uroczystości uczniowie rozeszli się klasami do swoich sal. W salach wychowawcy  wręczyli dzieciom okolicznościowe dyplomy pasowania na ucznia. Rada Rodziców przygotowała drobne upominki. Rodzice poszczególnych klas przygotowali w salach poczęstunek dla swoich pociech.