Ślubowanie klas I 2017 - Szkoła nr5

Ślubowanie klas I 2017

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > ŚLUBOWANIE

„Ślubujemy ...”

20 października 2017r.  to wyjątkowa data dla pierwszoklasistów naszej szkoły. Tego dnia miało miejsce bardzo ważne i miłe wydarzenie - uroczyste ślubowanie. Dzieci z klas pierwszych zostały oficjalnie przyjęte do grona społeczności uczniowskiej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5. W tej wzniosłej dla nich chwili towarzyszyli im rodzice, wychowawcy oraz zaproszeni goście. Całą uroczystość pięknie poprowadziły uczennice klasy 3 gimnazjum Alicja Dymowska i Karolina Piatikow, które swoim młodszym kolegom i koleżankom zorganizowały egzamin. Był to prawdziwy chrzest bojowy, ale uczniowie spisali się na medal i udowodnili jednocześnie, że są gotowi, aby wejść do społeczności szkolnej. Pokazali, że wiedzą, kim jest wzorowy uczeń, przedstawili swoją klasę oraz wykazali się wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny. Ponadto mimo tremy i zdenerwowania pierwszaki wspaniale zaśpiewały piosenki i z dumą wyrecytowały wiersze. Po części artystycznej przyszedł czas na oficjalną. W podniosłej atmosferze nowi uczniowie przyrzekali kochać Ojczyznę, dbać o dobre imię klasy i szkoły, być dobrymi kolegami i koleżankami oraz swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 - p. Małgorzata Posmyk dokonała aktu uroczystego pasowania na uczniów. Starsi koledzy oraz wicedyrektor szkoły p. Agnieszka Olejasz złożyli pierwszakom gratulacje i życzenia. Dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie dumni pierwszoklasiści ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, po czym udali się do klas, gdzie czekał na nich przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczyli wychowawcy.