"Być albo nie być..." - Szkoła nr5

"Być albo nie być..."

INFORMACJE > KONKURSY > Konkursy 2013/2014

Być albo nie być...

Od 28 kwietnia w bibliotece szkolnej trwał projekt upamiętniający 450 rocznicę urodzin Williama Szekspira. Projekt ten miał na celu przybliżyć sylwetkę i twórczość W. Szekspira, rozbudzić wrażliwość na piękno poezji oraz zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na kulturę żywego słowa projekt ten wpisał się jednocześnie w obchody Szkolnego Dnia Poezji.
 Uczestnicy konkursu przygotowali do prezentacji monolog Hamleta (AKT III, SCENA PIERWSZA). Oceniało ich jury w składzie: Joanna Kozanecka, Grażyna Podhorodecka, Małgorzata Kowalewicz, Ewa Szymczyk. Wyłoniono zwycięzców. Oto oni:
1Miejsce
Aleksandra Wytrykowska z kl. VI a i Hubert Wilga z kl. VI c.
2 Miejsce
Miłosz Łuniewski z kl. VI c i Jakub Matusik z kl. VI a.
3 Miejsce
Sara Pawlikowska z kl. VI d.
  W ramach Dnia Szekspirowskiego przygotowałyśmy też zadanie dodatkowe. Każdy, kto 28 kwietnia wcielił się w postać Ofelii, otrzymał drobny upominek. Oceniałyśmy oryginalność i kreatywność w przygotowaniu stroju. W tej kategorii zwyciężyła Julia Owczarek z kl. III c gimnazjum.
  Wszystkim, którzy włączyli się w obchody Dnia Szekspirowskiego w naszej szkole serdecznie dziękujemy. Szczególnie wszystkim nauczycielom, którzy tego dnia każdą swoją lekcję rozpoczynali od przeczytania cytatu z bogatej twórczości W. Szekspira. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom.